Začala sa Letná IT akadémia

Letná IT akadémia Schopné deti sa dnes začala vo Vyšných Ružbachoch vrúcnymi objatiami detí, ktoré sa už stretli na lanskej Letnej akadémii bez predsudkov, srdečnými zvítaniami s novými deťmi a s online mentormi.

Od pondelka do piatka sa na nej stretáva štyridsaťšesť detí od ôsmich do osemnástich rokov z rómskych osád v Rankovciach, Starej Ľubovni-PodsadkuVeľkej Ide, ktoré sú zapojené do Mentorského programu, projektu online mentoringu Schopné deti, alebo sa aktívne zúčastňujú na  práci v komunitných centrách.

Počas piatich horúcich dní sú každé predpoludnie na programe vzdelávacie aktivity – prednášky a workshopy. Školiteľmi sú naši dobrovoľní online mentori, ktorí sa profesionálne zaoberajú rôznymi stránkami informačných technológií. Každé popoludnie a večer sú vyhradené na rekreáciu a zábavu.

Po otvorení akadémie bola prvou prednášateľkou spisovateľka Silvia Dlugolinská, známa v literárnych kruhoch pod pseudonymom Mirizmá Kirkov a venovala sa téme blog. Deťom vysvetlila, načo a prečo je dobre písať a vyjadriť svoj názor.

Prvý večer ukončila diskotéka.