Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Naučme sa lepšie sa učiť!

Dvadsať účastníkov z celého Slovenska strávilo posledný júlový a prvý augustový týždeň v Penzióne Lesanka na Ružíne pri Košiciach. Každý deň sa niekoľko hodín intenzívne venovali štúdiu Feuersteinovej inštrumentálnej metódy (FIE) pod vedením lektorky Zuzany Križkovej. Táto metóda neponúka konkrétne poznatky, ale pomáha klientom učiť sa učiť a rozvíjať ich kognitívne zručnosti. Založil ju profesor Reuven Feuerstein v Izraeli a dnes ju používajú vo viac ako 40 krajinách na celom svete pri práci s deťmi, so sociálne znevýhodnenými skupinami, ale aj ako súčasť výučby na školách či pri práci so seniormi.

Počas intenzívneho kurzu sa dnes už certifikovaní absolventi  zaoberali šiestimi inštrumentami zo série Standard určených pre prácu s deťmi od 8 rokov. „Po kurze FIE sa mi výrazne otvorili obzory a naučila som sa, ako s inštrumentami lepšie pracovať. Je to super, lebo viem, že táto metóda rómskym deťom, s ktorými pracujem, veľmi pomáha,“ vyjadrila sa jedna z účastníčok Mariana Šprochová.

Metóda FIE sa zameriava najmä na rozvoj reči, podporuje vnútornú motiváciu a pomáha klientom reflektovať myšlienky a pohľad na svet.

 

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + 8 =