Rankovské mamky a deti navštívili romantický Betliar

Vždy, keď sa deti vrátia z výletu, nadšene doma o všetkom rozprávajú. Preto mamky detí z klubu v Rankovciach už od jari opatrne zisťovali, či by sa aj ony mohli niekedy výletu zúčastniť. Veď naposledy boli na výlete ešte ako školáčky!

Spoločné chvíle rodičov a detí strávené mimo komunitu sú výnimočné, najmä ak sú plné zážitkov a poznávania.
Sme vďační za podnet, ktorý vyšiel priamo z komunity a preto tentokrát rankovské mamky s deťmi išli na výlet ako veľká skupina!
Navštívili mesto Rožňava a kaštieľ Betliar. Dievčatá počas prehliadky luxusného sídla vyzvedali, či sa tu prechádzali aj princezné. Také krásne izby!
Mamičkám učarovala miestnosť, kde bývala cisárovná Sissi, keď prišla na návštevu. V peknom parku ich zaujali najmä fontány. Keďže Andrássyovci (pôvodní majitelia rezidencie) boli veľkí cestovatelia a zberatelia, výletníci videli aj egyptologické cennosti, vrátane múmie z pohrebiska v Gíze, starej viac ako 3000 rokov.

Chutný obed v Rožňave a zmrzlina, mňam. Cestou domov skupinka obdivovala hrad Krásna Hôrka a zrúcaniny Turnianskeho hradu. Tam sa možno veselí cestovatelia vyberú nabudúce!