Letná akadémia na Deviatke začala!

Dnes o 10:00 hod. sme úspešne zahájili tretí ročník Letnej akadémie na Deviatke, ktorá sa bude niesť v znamení zábavy, učenia sa, objavovania, prekonávania samých seba a hlavne spoznávania nielen nových ľudí, ale aj ich povolaní.

„Čím chceš raz byť?“ To bola otázka, ktorú položila každému účastníkovi prvá hostka letnej akadémie p. Vaňová – sociálna pracovníčka a novinárka, momentálne pôsobiaca na Luniku IX. V jednej miestnosti sa tak objavili budúci tanečníci, speváci, mäsiar, kaderníčka, cukrárka či princezná. Na základe svojho života a práce im tak odovzdala odkaz, že snívať je dôležité. Pani Vaňová pripravila deťom a mladým prezentáciu s názvom „Ako sa brániť prejavom intolerancie, rasizmu a diskriminácie“, a otvorila ňou podnetnú diskusiu.

Deň sa však nezaobišiel bez poriadnej dávky dobrodružstva. Cestou na „Medvediu horu“ deti síce nestretli žiadne medvede, no popasovať sa museli s „medvedím hladom“, ktorý zahnali prípravou sendvičov či praženice. Sýte skupinky červených, modrých, žltých, zelených a bielych museli splniť rôzne súťažné úlohy, ktoré im pripravili animátori – dobrovoľníci, mládež z Luníka. Prvý deň vyšiel na výbornú a my sa už tešíme na to, čo nám zvyšok týždňa prinesie!

 

Projekt Budujeme nádej na Luníku IX – kapitola 3 je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah výlučne zodpovedá ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj.