Americkí herci na Luníku IX

Aj keď už máme po letnej dramatickej akadémii, zábava s hercami z newyorského súboru Dramatic Advenure Theatre nekončí! V piatok zavítali herci na Luník IX, kde niekoľko dní budú pracovať s tamojšími deťmi. S tými, ktoré boli na tábore, sa veľmi srdečne zvítali a spomínali na úžasných päť dní na Drienici.

Deti našich klientov doviedli do komunitného centra aj kamarátov z okolitých ulíc, aby si aj oni užili zábavu so sympatickými Američanmi. Všetci sa navzájom predstavili tak, že svoje meno „povedali“ tancom. Potom sa pustili aj do scénok. Po výdatnom pizzovom obede si umelci pre deti pripravili tanček a spoločne ho nacvičili. Zo stretnutia sa nikomu nechcelo odísť.

V sobotu nás dobré chýry predbehli a naša skupinka sa podstatne rozrástla o ďalších nadšencov z Luníka IX. Veď čo by nie, keď naši herci z New Yorku pre decká pripravia vždy len ten najlepší program. O pestrosť nebola núdza. Najprv dohrali hru z minula, aby sa aj zvyšné deti mali možnosť prejsť po „červenom koberci“ za potlesku ostatných ako zombíci, bábätka či akékoľvek iné postavy, ktoré im ostatní vymysleli.

Neskôr, aby sme sa všetci navzájom lepšie spoznali, sme hrali hru o preferenciách. Decká si vyberali ľavú či pravú stranu miestnosti podľa toho, či uprednostňovali jednu vec alebo druhú, napr. ryža či zemiaky, tanec či spev, líder či  nasledovník, extrovert či introvert, atď.

Američania nám následne svojimi telami vyobrazli New York. Potom deti pracovali v menších skupinách a pokúsili sa o niečo podobné – ukázať svojimi tela Luník IX, svoj domov, školu.

Nakoniec, a na to sa deti najviac tešili, spolu s hercami cvičili hiphopovú tanečnú choreografiu. Tí, ktorí boli s nami v tábore, hercom pomohli a choreografiu rozšírili o nové tanečné kroky, ktoré si vopred vymysleli.

V nedeľu sme si oddýchli, ale už sa všetci sa nedočkavo tešíme na to, čo spolu zažijeme v pondelok.