Ako sme piekli

Školský klub FIE vo Veľkej Ide nám dorastá. Z niekdajších deťúreniec, ktoré doň nastúpili  v školskom roku 2013/2014, sa pomaly stávajú veľké dievčatá a veľkí chlapci. Primerane tomu sa menia aj ich záujmy. Tomu sa prispôsobuje aj klub, ak chce byť pre ne stále príťažlivý.

Uvažujeme nad viacerými možnosťami, ako deťom spestriť klubové popoludnia. Jeden nápad sme už aj zrealizovali – pustili sme sa do varenia. Jeden deň sme venovali plánovaniu. Dohodli sme sa, na čo by sme mali chuť a čo všetko k tomu potrebujeme. Ďalší deň sme spoločne nakupovali a na tretí deň sme sa nasťahovali do školskej cvičnej kuchyne a pustili sa do práce.

Deti sa rozhodli, že si upečieme piškótový koláč s čokoládovým krémom s banánmi. Mňam. Jedni umývali riady, druhí miešali… Veľa nechýbalo a cesto by sa pripálilo, ale zachránili sme ho. Nakoniec sme všetci spoločne maškrtili. Pozvali sme aj deti druhého školského klubu, ktoré našich pekárov na oplátku ponúkli svojimi olovrantmi.

Podporujú naše úsiliethe-velux-foundations_logo           

ETP školské kluby a aktivity s nimi spojené sú spolufinancované s podporou Nadácie Velux, Karpatskej nadácie, neziskovej organizácie Charlie Karlín a súkromného sponzora Hollen.