Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Komplexné systémové riešenie podľa možností (?)

Našu publikáciu Učíme sa učiť sa, ktorá okrem iného prináša niektoré zo záverov výskumníkov z Karlovej univerzity v Prahe o využívaní Feuersteinovej metódy inštrumentálneho obohacovania sme poslali aj na Ministerstvo školstva SR. Plné znenie výskumnej správy s názvom Kluby FIE a KK: Vliv na kognitivní, jazykové a matematické výkony spracovanej pod vedením PhDr. Anny Páchovej, PhD. je zverejnené na našej webovej stránke tu.

Rezort školstva prijal publikáciu Učíme sa učiť sa s odporúčaním  pre verejnú správu. Rezort školstva sa domnieva, že Feuersteinova metóda inštrumentálneho obohacovania predstavuje určité  komplexné systémové riešenie a odporúča ju školám, aby ju použili podľa svojich možností a potrieb,“ povedala v Správach RTVS hovorkyňa MŠ SR Eva Koprena. Nedopovedala však, z akých peňazí ju majú riaditelia škôl aplikovať.

Ako ďalej v Správach RTVS odznelo, v Singapúre chcú metódu aplikovať aj do národných vzdelávacích systémov. Pritom singapúrski školáci dosiahli v testovaní PISA najlepšie výsledky, kým slovenskí žiaci a zvlášť žiaci z rómskych komunít boli veľmi slabí. Čiže najlepší budú ešte lepší a slabí … len „podľa svojich možností a potrieb“. Je to v poriadku?

Minutáž príspevku  od 00:32:39 hod do 00:35:47 hod

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 + 9 =