Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Komplexné systémové riešenie podľa možností (?)

Našu publikáciu Učíme sa učiť sa, ktorá okrem iného prináša niektoré zo záverov výskumníkov z Karlovej univerzity v Prahe o využívaní Feuersteinovej metódy inštrumentálneho obohacovania sme poslali aj na Ministerstvo školstva SR. Plné znenie výskumnej správy s názvom Kluby FIE a KK: Vliv na kognitivní, jazykové a matematické výkony spracovanej pod vedením PhDr. Anny Páchovej, PhD. je zverejnené na našej webovej stránke tu.

Rezort školstva prijal publikáciu Učíme sa učiť sa s odporúčaním  pre verejnú správu. Rezort školstva sa domnieva, že Feuersteinova metóda inštrumentálneho obohacovania predstavuje určité  komplexné systémové riešenie a odporúča ju školám, aby ju použili podľa svojich možností a potrieb,“ povedala v Správach RTVS hovorkyňa MŠ SR Eva Koprena. Nedopovedala však, z akých peňazí ju majú riaditelia škôl aplikovať.

Ako ďalej v Správach RTVS odznelo, v Singapúre chcú metódu aplikovať aj do národných vzdelávacích systémov. Pritom singapúrski školáci dosiahli v testovaní PISA najlepšie výsledky, kým slovenskí žiaci a zvlášť žiaci z rómskych komunít boli veľmi slabí. Čiže najlepší budú ešte lepší a slabí … len „podľa svojich možností a potrieb“. Je to v poriadku?

Minutáž príspevku  od 00:32:39 hod do 00:35:47 hod

Napísali o nás

 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


1 + 2 =