Začala sa Letná dramatická akadémia Schopné deti 2018

Deti z Luníka IX mali prvé, už doma pri autobuse na Drienicu, príležitosť, aby sa zoznámili s hercami z Dramatic Adventure Theatre (DAT), ktorí došli až spoza oceánu, aby našim účastníkom Letnej dramatickej akadémie Schopné deti 2018 pripravili počas celých piatich dní zaujímavý a príťažlivý program.

Len čo sa „Luníčatá“, Rankovčania, Podsadčania a Veľkoiďania „vylodili“ pred hotelom,  srdečne sa zvítali. Mnohé z nich sa už medzi sebou poznali a tie, ktoré na to ešte nemali priležitosť, sa navzájom predstavili v hre bingo.

Neskôr sa rozdelili do skupín a každá z nich sa pustila do vytvárania vlastného loga. Obe aktivity „režírovala“ online mentorka  detí z Luníka IX Miška Wenzlová a, samozrejme, všetko to sprevádzala dobrá nálada a kopa smiechu.

Po výdatnom obede sa začala „práca“. Polovica detí s DAT-ákmi prežívala a stvárňovala rôzne situácie, aké  riešia herci v bežnom živote a popritom sa dozvedela, na čo všetko sa musia  herci pripraviť prv, než vyjdú  pred obecenstvo.

Druhej polovici detí sa venoval online mentor Lukáša zo Starej Ľubovne Peter Dubec. Učil ich, ako vytvoriť na počítači prezentáciu a pracovať s wordom. Potom sa skupinky vymenili. Online mentorka  detí z  Luníka IX Janka Žilková porozprávala o tom,  ako učila v Mongolsku. „Všetky deti sú rovnaké a sú si rovné,“  nezabudla zdôrazniť.

Po oddychu a večeri, unavení zo zážitkov, sme si  prezerali fotky z dnešného dňa.

„Máme sa na čo ešte tešiť,“ zhodli sa deti.

Prvý deň sa na tábore zišlo 46 detí, sedem newyorských hercov s jedným dieťatkom, desať zamestnancov ETP a zdravotník. Ďalšie dni prídu ešte tri diečatá zo Starej Ľubovne so svojou online mentorkou Jankou Koščovou a naša ďalšia kolegyňa.