Za slušné Slovensko

Aj v našom tíme máme ľudí, ktorí majú okolo dvadsaťsedem rokov. Aj oni sú nadaní, pracovití, čestní, vysoko morálni, majú ideály. Aj preto, a nielen preto, sa nás hlboko dotýka krutá poprava ich rovesníkov, novinára Jána a jeho budúcej manželky, archeologičky Martiny. Rodinám a najbližším spolupracovníkom tejto mladej dvojice prejavujeme úprimnú sústrasť. Neospravedlniteľnú vraždu vnímame ako útok na celú demokratickú spoločnosť, na jej ideál spravodlivosti.

Podporujeme dnešné verejné zhromaždenia Za slušné Slovensko, vrátane jeho požiadaviek:

  • Žiadame dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov.
  • Žiadame novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

Okrem iných pochybných vyjadrení, ktoré v uplynulých dňoch zazneli z úst premiéra tejto krajiny, nás uráža jeho útok na organizátorov dnešného i minulotýždňového verejného zhromaždenia. Peter Nagy – duša zhromaždení – je tak trochu jedným z nás,  pretože ako expertný dobrovoľník odviedol pre ETP, vlastne pre našich klientov, veľký kus užitočnej práce. Za obyčajné ďakujeme.

Aj naša práca niektorým kole oči, ale nemienime v nej poľaviť. Vieme, že je na prospech celej našej spoločnosti. Veríme, že iniciatíva Za slušné Slovensko vráti na Slovensko skutočné hodnoty, po akých snívajú všetci slušní ľudia.