Viedeň: Najlepšie bolo v Pratri

„Najviac zo všetkého sa nám páčilo na kolotoči a v strašidelnom hrade. Užili sme si aj ihrisko v parku,“ za všetky naše výletníčky povedala Viki.

Siedmačka Timea, štvrtáčky Monika, Viktória, Vanesa a tretiačka Dominika  chodia na základnú školu na Luníku IX, učia sa skôr dobre a s obľubou navštevujú aktivity pre deti v rámci nášho projektu Budujeme nádej na Luníku IX.

Timejka, Monika, Viki, Vaneska a Dominika nevymeškali ani jeden z workshopov Deviatka žije!, ktoré so svojimi spolupracovníkmi vedie výtvarný umelec Oto Hudec. Túto päticu sme preto zobrali na prehliadku „umeleckého vlaku“ Bratislava – Viedeň, pretože na jeho tvorbe sa podieľal aj náš kamarát Oto a na výlet do Viedne.

Prv než Viedeň, sme si narýchlo prezreli centrum Bratislavy – Dóm sv. Martina, Hlavné námestie a poprechádzali sme sa pri Dunaji, odkiaľ sme videli Bratislavský hrad.

Potom sme nastúpili do vlaku smerom na Devínsku Novú Ves, kde nás v dvoch vozňoch čakali umelecké diela.

„Zaujímavé. Pekné,“ komentovali naše turistky. Na pamiatku si odniesli pohľadnice s originálnym odtlačkom pečiatky.

Na stanici Devínska Nová Ves nás pozvali na garden party s vegetariánskym guľášom a grilovanou klobáskou. Niektorí umelci sa s našimi dievčatami dali do reči.

Do Viedne sme dorazili až večer a po toľkých zážitkoch sme boli zrelé už len na posteľ v hoteli.  Ďalší deň sme vyrazili do centra mesta. Pozreli sme si Katedrálu sv. Štefana, vyskúšali si kolotoče v Pratri, navštívili sme Haus des Meeres – Dom mora a Technické múzeum. V piatok sme doobeda strávili v prekrásnej zoo, kde sa nám najviac páčili koaly, pandy a žirafy. Poobede sme sa prešli záhradami v Schonbrunner a obdivovali sme voz ťahaný koňmi. Potom sme sa už vybrali domov.

Vo Viedni a v Bratislave boli dievčatá prvýkrát. Niektoré z nich prvý raz cestovali vlakom. Cestu tam i späť využili na to, aby kreslili. Zdá sa, že Oto ich správne „nainfikoval“. Keď sme šli do Bratislavy, inšpirovala ich krajina, ktorú vlak míňal a smerom domov zase zážitky z trojdňového výletu. Písali si o nich poznámky a nekonečne veľa rozprávali.

„Bol to úžasný výlet,“ zhodli sa.

Z ich radosti sa tešila aj naša Izabela, ktorá im počas troch dní nahrádzala mamu.