Vianočný bazár priamo na Luníku IX!

Predvianočné zháňanie darčekov mali obyvatelia Luníka IX o niečo jednoduchšie. V stredu, 18. decembra, sa v priestoroch Kultúrnej sály na úrade Mestskej časti Luník IX uskutočnil pod záštitou ETP Slovensko Vianočný bazár oblečenia a drobností.

„Ľudia nám radi a často darujú oblečenie. Rozhodli sme sa zorganizovať Vianočný bazár, kde si ho miestni obyvatelia budú môcť zakúpiť za symbolickú sumu,“ vyjadrila sa jedna z organizátoriek Ivana Gogová.

Priestory boli prístupné pre širokú verejnosť od 14:00 do 18:00 a večer zahrala aj miestna kapela Romano hangos. Vianočný bazár prebehol v rámci projektu Deviatka žije! Mládež v akcii. Výťažok z dobrovoľných príspevkov za oblečenie poputoval na transparentný účet mesta Prešov na pomoc obyvateľom z paneláku postihnutého výbuchom plynu.

ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj je nezisková organizácia, ktorej cieľom je  podpora regionálneho rozvoja, ochrana životného prostredia a pomoc v rozvoji sociálneho, ekonomického, vzdelávacieho a kultúrneho potenciálu jednotlivcov, organizácií a komunít s dôrazom na znevýhodnené regióny, spoločensky znevýhodnené skupiny a etnické menšiny.

Projekt ‘Deviatka žije! Mládež v akcii’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.