Veľký Blh: September 2010

V mesiaci september v našom komunitnom centre všetky aktivity prebiehali podľa plánu. Najvydarenejšou aktivitou sa stal športový deň pre všetky deti z obce. S názvom „šport nás spája.“ Zúčastnilo sa ho 140 detí rómskeho, ale aj nerómskeho pôvodu. Do tejto aktivity boli zapojení všetci mentori, tútori a dobrovoľníci, ktorí pracujú v komunitnom centre.

Vytvorili sme súťažiace bloky, kde si deti mohli preveriť svoje zručnosti. Uskutočnili sa súťažné bloky: skok vo vreci, nosenie vody s lyžičkou, beh na čas, futbalový zápas, ťahanie lana, kde si pomerili svoje sily aj dospelí. Najzábavnejšie bolo tajomstvo v múke, keď detičky fúkali do múky dovtedy kým sa objavil cukrík, ktorý si s pomoci úst vybrali. Ďalšia skupina pri stolíku farbila soľ a vytvárala krásnu ozdobu. Medzitým dobrovoľníci vo veľkom kotly varili chutný fazuľový guláš. Po súťažiach sa každé dieťa mohlo najesť. Potešila ich aj zaslúžená sladkosť. Keď sa na ihrisku objavila štvorkolka, každému dieťaťu zablysla v očiach radosť. Všetci sa mohli previesť na tejto štvorkolke. Potom sa začalo veľké chystanie na súťaž „Miss Veľký Blh.“

Dievčatá si upravili účesy potom ich naše mentorky a tútorky namaľovali. Keďže chlapci nechceli byť o nič ukrátení zapojili sa tiež do tejto aktivity. Nakoľko som chcela všetkých oceniť, každý dostal titul „Miss a MR“ najkrajšie účesy, ústa, oči a postava. Pri vyhlasovaní cien boli všetci spokojní a obdarovaní rôznymi plyšovými macíkmi.Nakoniec si detičky mohli poriadne zatancovať a zabaviť sa na diskotéke.