V osade Budulovská chystajú festival Moldava Spolu

kosice.korzar.sme.sk, 21.8.2014 – Možnosť dať poriadnu bodku za tohtoročným letom núka festival v Moldave nad Bodvou. MOLDAVA NAD BODVOU. Už budúci piatok sa v osade Budulovská  môžete poriadne vyblázniť s Korben Dallas, Slobodnou Európu, Parou a Sendreiovcami, ale aj muzikantmi priamo z rómskej osady. Organizátori sa rozhodli spojiť dva zdanlivo nespojiteľné svety, rómsky a nerómsky.

„Moldava Spolu  vychádza z tradície festivalu Šobov Spolu, ktorý vznikol v roku 2010 v osade Šobov pri Banskej Štiavnici. Mnohí Štiavničania sa prvýkrát v živote zastavili v Šobove, časti ich mesta, v ktorej často len pridávajú rýchlosť, aby ju prešli čo najrýchlejšie,“ vraví za organizátorov Matúš Vallo z Pary. „Atmosféra bola vynikajúca, veríme, že sa to podarí aj v prípade osady Budulovská.“

Hudba, divadlo aj výstavy

Program festivalu začína v piatok 29. augusta o 10.30 hod.  slávnostným výkopom futbalového zápasu Hudobníci vs. FC Budulovská a pokračuje hudobným a divadelným programom až do 19.00 hod.

Na pódiu postupne vystúpia Korben Dallas, Detský zbor Superar, maďarskí hostia Parno Graszt, Slobodná Európa, Chalani z chatrče a Para so Sendreiovcami.

Medzitým je pripravený Rozprávkový automat, divadelné predstavenia detí z komunitných centier, výstava fotografií aj kresieb.

Starosti s dopravou si robiť nemusíte, medzi 11.00 a 20.00 bude od mestského úradu v Moldave nad Bodvou premávať kyvadlová doprava.

Autor článku: Monika Almášiová

Foto: archív SME

Originálnu verziu článku nájdete na: kosice.korzar.sme.sk.