V obklopení priateľov a dobrej atmosféry

V utorok, 8. apríla, sme si z krásneho dňa spoločne stráveného v Košiciach domov doniesli ďalšie nové zážitky. Do hotela Centrum prišli deti zo všetkých komunitných centier spolu so svojimi vedúcimi, aby Medzinárodný deň Rómov oslávili s tými, ktorí sa podobne ako ony, každý deň tešia na stretnutia v komunitnom centre.

Deti si pre prítomných pripravili prezentáciu aktivít, ktoré v komunitných centrách navštevujú, a porozprávali aj niečo o sebe, o tom, koľko majú rokov, kam chodia do školy a ktoré aktivity ich najviac bavia. V závere prezentácií deti poďakovali svojim vedúcim, že sú vždy ochotné im pomôcť, veľa ich naučia a stále si na ne nájdu čas.

Po spoločnom obede sme sa prešli po centre Košíc a keďže bol krásny teplý deň, zašli sme aj na zmrzlinu. Popoludní nás už privítali v divadle Romathan, kde nám herci predviedli divadelnú hru s názvom Nenaplnená láska. Divadelné predstavenie s krásnymi rómskymi piesňami sa deťom veľmi páčilo. Deň strávený v obklopení priateľov a dobrej atmosféry sme si užili a tešíme sa na ďalšie spoločné chvíle.