Tlačová správa: Únik 9

Vo dvore košickej Tabačky zaparkoval nový karavan. Tentoraz sa však nejedná o foodtrack, ale novú escape room s názvom Únik 9, ktorú prevádzkuje organizácia ETP Slovensko, ktorá sa dlhodobo venuje práci so znevýhodnenými skupinami obyvateľstva.

Únik 9 je hra, ktorá okrem zábavy a potrápenia hlavy má priviesť súťažiacich k zamysleniu nad generačnou chudobou. Táto téma je v našej spoločnosti prítomná a je dôležité sa jej venovať. Ak verejnosť pochopí, aké náročné je sa z nej vymaniť, bude mať viac empatie voči ľuďom nachádzajúcich sa v tejto situácii. Zároveň je na čase začať hľadať systémové riešenia ako v našej spoločnosti s generačnou chudobu skoncovať. Zložité témy ako táto nemajú jednoduché riešenia a je potrebné sa na pozrieť komplexne, “ hovorí výkonná riaditeľka organizácie Veronika Poklembová.

Hlavolamy a rébusy vymyslel košický kreatívec Igor Kupec a o grafický dizajn sa postaral košický umelec Samuel Velebný. Celá idea vznikla zo vzájomnej spolupráce reklamnej agentúry Diorama a ETP Slovensko. Hra je určená pre skupiny pozostávajúce z dvoch, maximálne troch hráčov a trvá približne 50 minút, pričom doterajší rekord je 32 minút. Prístupná je každý deň v poobedňajších hodinách konkrétne od 15:30 do 20:00. Vstup do prívesu je voľný, avšak dobrovoľným príspevkom na darovací účet organizácie môžete podporiť projekty ETP Slovensko.

Veríme, že sa hra bude ľuďom páčiť a že si ju príde zahrať čo najväčšie množstvo skupín. Zároveň dúfame, že sa po hre ľudia naozaj nad témou generačnej chudoby zamyslia a budú na niektoré veci v našej spoločnosti pozerať inak,“ hovorí gamemaster a taktiež projektový koordinátor v ETP Slovensko Antoine de Hertogh.

Hru je možné rezervovať na stránkach ETP Slovensko, bližšie informácie budú tiež pre návštevníkov Tabačky pripnuté aj priamo na prívese. Ten bude na dvore Tabačky prítomný cez zimu, potom sa presunie opäť na iné miesto.

Chceme sa veľmi poďakovať Tabačke, že nám dali šancu na spoluprácu a že pomyselnú kariéru Únika 9 v Košiciach môžeme odštartovať práve tu. Myslíme si, že práve Tabačka je miesto, kde sa stretávajú tolerantní ľudia s otvorenou mysľou a naša hra filozoficky zapadá do koncepcie a skvelej energie tohto priestoru,“ uzatvára Veronika Poklembová.

____

ETP Slovensko tento projekt realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a vďaka ďalším partnerom. Viac info o partneroch na www.etp.sk/unik9

Kontakt: etp@ke.etp.sk