TLAČOVÁ SPRÁVA LETNÁ DRAMATICKÁ AKADÉMIA SCHOPNÉ DETI 2018 SA BLÍŽI

Už túto sobotu sa zíde v horskom hoteli Javorná v rekreačnom stredisku Drienica-Lysá šesťdesiat schopných detí z osád v Rankovciach, Starej Ľubovni-Podsadku, vo Veľkej Ide a z košického Luníka IX na Letnej dramatickej akadémii Schopné deti 2018.

Päťdňový rekreačno – vzdelávací pobyt organizuje ETP Slovensko pre svojich mladých klientov od desať do dvadsaťjeden rokov, ktorí pravidelne navštevujú aktivity ETP v komunitných centrách a svojou prácou už dokázali snahu pracovať na sebe. Väčšina týchto detí má svojho mentora a online mentora a nosí zo školy dobré známky.

Atraktívne workshopy deťom pripravia umelci z Dramatic Adventure Theatre (DAT) z New Yorku, ktorí tohto leta budú s našimi deťmi spolupracovať už šiesty raz.

Príťažlivo podanými náučnými podujatiami vyplnia deťom čas aj ich online mentori. S environmentálnymi a športovými aktivitami či tvorivými dielňami prídu medzi ne pracovníci košického podniku KOSIT, a.s., ktorý sa okrem spracovania komunálneho odpadu venuje aj environmentálnej výchove. Deti sa zabavia aj hrami na viacúčelovom ihrisku, v bazéne, jazdou na koňoch, prechádzkami po okolí.

Letná dramatická akadémia Schopné deti 2018 je po Letnej akadémii bez predsudkov 2016 vo Vyšných Ružbachoch a Letnej IT akadémii 2017, takisto vo Vyšných Ružbachoch, už tretím podujatím, ktoré ETP Slovensko organizuje pre najšikovnejšie deti z rómskych osád v lokalitách, kde pôsobí. Uskutoční sa od 7. do 11. júla tohto roku vďaka daru našich sponzorov, firmy Hollen, s.r.o.

Snímky sú z predchádzajúcich ročnikov letnej akadémie.