Talentované rómske deti z osád budú koncertovať s členmi Českej filharmónie

Česká filharmónia srdečne pozýva všetkých priaznivcov na tlačovú konferenciu, na ktorej predstaví svoju 119. koncertnú sezónu 2014/2015. Tlačová konferencia sa koná za účasti speváčky a riaditeľky občianskeho združenia MIRET, Idy Kelarovej, ktorá na konferencii predstaví projekt Romano drom. Tlačová konferencia sa koná v Cafe Rudolfinum (Praha) v stredu 9.4.2014 o 13:30 hod.

Projekt Romano Drom, ktorého partnerom je aj ETP Slovensko, je určený pre talentované rómske deti, ktoré v auguste 2014 spoločne s vybranými hudobníkmi Českej filharmónie vystúpia na koncertoch v slovenských rómskych osadách. V rámci projektu sa tiež uskutoční letný umelecko-vzdelávací tábor, na ktorom sa zúčastnia aj talentované deti navštevujúce naše komunitné centrá.

Tešíme sa na spoločné stretnutie s pani Idou Kelarovou, ktoré sa uskutoční  17.4.2014 a na ktorom sa dohodnú podrobnosti účasti detí na tábore a spoločných augustových koncertov.

Pozrite si video z predvianočného vystúpenia detského speváckeho zboru Čhavorenge v Brnenskej filharmónii v decembri 2013. Členmi tohto speváckeho zboru pod vedením Idy Kelarovej sú aj naši traja chlapci: Lukáš Hudák, Ján Koky (Doma) a Alex Rybár z Moldavy nad Bodvou.

Chlapci sa tiež zúčastnili ostatného umeleckého tábora, ktorý organizovalo občianske združenie MIRET v lete 2013. Ak sa chcete dozvedieť o tábore viac, informácie, fotografie a zážitky detí nájdete v priloženej brožúre: romano nilaj 2013.