Štyri štvorky = dvadsať

Tento príbeh je o Dávidovi, ôsmakovi zo Základnej školy Podsadek, ktorý chodí k nám, do komunitného centra v Starej Ľubovni-Podsadku, na aktivity Nové horizonty a Schopné deti

Skupina detí sa na Nových horizontoch posadila do kruhu a, aby si precvičili laterálne myslenie, riešili logickú hádanku. Dávid, nie ten ôsmak, ale menovec – vedúci komunitného centra (volajme ho veľký Dávid), zadal úlohu, ktorá vyzerala takto: 4 4 4 4 = 20. Znela takto: Použite všetky matematické znaky a doplňte ich medzi štvorky tak, aby vyšiel súčet dvadsať.

Kým deti premýšľali, veľký Dávid na okamih odbehol k počítaču a … vedenia krúžku sa zatiaľ samozvane ujal malý Dávid. Oslovoval sa ako vedúci, deti sa smiali, ale neprestali premýšľať nad úlohou. Veľkému Dávidovi sa to zapáčilo a nového šéfa skupiny vyzval, nech v pohode pokračuje a ak bude treba, pomôže mu. Urastený malý Dávid viedol deti veľmi dobre.

„Oceňujem jeho snahu byť vedúcim a teší ma, že je ňom potenciál viesť tím. Budem ho v tom podporovať,“ povedal skutočný vedúci skupiny.