Starostlivosť o bývanie

Vzdelávací program Starostlivosť o bývanie a o osobná hygiena sa začal v našej obci v októbri 2009. Sme kolektív dievčat od štvrtého po ôsmy ročník základnej školy v Nálepkove. Stretávame sa raz – dva krát do týždňa v komunitnom centre. Miestnosť, kde sa odohrávajú naše aktivity, sme si na začiatku štýlovo vyzdobili a zariadili. Čo robíme? Učíme sa ako si skrášliť byty, ako sa starať o hygienu svojho tela a ako si skrášliť svoje telo. Spoločne s našou lektorkou Beátkou sme si rozdelili naše aktivity na jednotlivé programy.

Na začiatku nás zaujala hygiena rúk a skrášľovanie nechtov. Vyskúšali sme si rôznu úpravu nechtov. Naša skvelá kamarátka Erika je veľmi šikovná v tvorení účesov, ukázala nám, ako to robí a tak sme sa od nej veľa naučili. Tieto naše poznatky o hygiene rúk, vlasov a celého tela radi používame v súkromnom živote. Zároveň sa tešíme, že pri našom skrášľovaní sa máme stále čo učiť.

Keď prišli sviatky, ako „Sviatok všetkých svätých, Vianoce a Veľká noc“ tie nás motivovali do ďalších aktivít. Vyskúšali sme si aj našu zručnosť pri výrobe adventných venčekov z prírodných materiálov ako z čečiny, suchých tráv a vianočných ozdôb. Na Vianoce sme vyzdobili vianočný stromček pre komunitné centrum ako aj celý priestor komunitného centra a použili sme pri tom vlastnoručne vyrobené ozdoby.

Keď prišla prekrásna jar, spolu s našou lektorkou sme si naplánovali aktivity na nasledujúce obdobie. Navštívili sme kino v Spišskej Novej Vsi, kde sme boli na rozprávku „Princezna a žaba“. Z tohto výletu sme mali príjemný zážitok, pretože sa nám film veľmi páčil, ako aj samotný spoločný výlet, pretože sme skvele zohratá partia. Po kine nás lektorky pozvali na malé občerstvenie do blízkej reštaurácie. Bol to pre nás zážitok. Večer sme sa rozišli so skvelou náladou a príjemnými zážitkami. Tieto krásne zážitky v nás vzbudili záujem aj o ďalšie aktivity, ktoré prináša komunitné centrum.

Mládež z aktivity „Starostlivosť o bývanie a o osobná hygiena“