Skriňa šťastia

V komunitnom centre vo Veľkej Ide majú skriňu šťastia. Vyrástol na nej strom,ktorý sa teraz, na jar, zelenie, v lete zarodí, v jeseni budú z neho opadávať listy a v lete ho prikryje sneh… Neveríte? Uveríte.

Veľkú, staručkú skriňu majú odjakživa a obľúbili si ju. Donedávna, kým komunitné centrum sídlilo v maličkých priestoroch v kaštieli, oceňovali jej priestrannosť, pretože sa do nej pomestilo všetko možné. Keď sa vo februári tohto roku presťahovali do nového, veľkého komunitného centra, v niekdajšej, zrekonštruovanej, požiarnej zbrojnici, bolo im ľúto „drevenú babičku“ vyhodiť. Zobrali ju teda so sebou. Lenže v pestrom, modernom a hračkami zaplnenom interiéri pôsobila ako opacha. Jej útroby však zase poskytli možnosť na dobré využitie: Stala sa z nej drevárnička.

Keď je užitočná, bude aj pekná, povedali si a rozhodli sa ju vymaľovať. Nie hocijako, ale tak, aby ich dielko nebolo večne rovnaké. Vytvorili na nej prstovými farbami obrázok stromu, ktorý je na jar zelený, v lete naň pripnú živé, alebo papierové kvety či plody, v jeseni suché listy z parku a v zime ho obalia do vaty…

Skriňa štastia tak deťom počas celého roka na nízkoprahových aktivitách dá príležitosť, aby sa realizovali.