Rankovčania odkazujú na Luník IX: Buďte vytrvalí a trpezliví!

„Buďte vytrvalí a trpezliví,“ vypočuli si naši klienti z Luníka IX, ktorí sa chystajú pustiť do svojpomocnej výstavby rodinného domu, dobrú radu od ostrieľaných rankovských stavebníkov, ktorí už touto skúsenosťou prešli. Vo všetkých šestnástich novostavbách, ktoré svojpomocne vyrástli v rámci projektu ETP Budujeme nádej – Z chatrče do 3E domu už rodiny bývajú a sú spokojné.

Päť klientov z Luníka IX si včera prišlo do Rankoviec pozrieť ich domy, nazbierať inšpiráciu a odhodlanie, kým sa aj sami pustia do roboty na svojom. To bude  pravdepodobne už na jar.

Rankovčania sa ukázali ako srdeční hostitelia. Návštevu pozvali do domov, pochválili sa všetkými miestnosťami i zariadením a porozprávali, o koľko sa im vo vlastnom dome zlepšilo bývanie a tiež, že robota na stavbe bola náročná, no stála za to.

Budúcich stavebníkov z Luníka IX ich domy nadchli a ocenili i záhrady pri nich, kde sa dá pestovať zelenina a možno aj niečo chovať.

Prehliadka pekných rankovských novostavieb uistila našich klientov z Luníka IX o tom, že aj ich sen po vlastnom dome je dosiahnuteľný. Veríme, že aj táto skúsenosť podporí ich snahu a  vytrvalosť v sporení a prekonávaní súčasných i budúcich možných prekážok.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie v rámci projektu Budujeme nádej na Luníku IX – Mosty medzi Luníkom a Košicami.