Dnes, 12. decembra, sme na Košických Vianociach

„To je milé,“ komentujú návštevníci Košických Vianoc na Hlavnej plný pult vianočných drobností v našom stánku. Je na ňom nápis POMÁHAME TÝM, KTORÍ TO POTREBUJÚ. Na dnešný deň nám ho prepožičali U.S. Steel.

Náš stánok je v rade stánkov  hneď prvý od súsošia Immaculata na korzovej strane.

Kolegovia z komunitných centier, ktorí s deťmi drobnôstky vyrábali, ich pútavo naaranžovali a okoloidúcim sa prihovárajú: „Nech sa páči, vyberte si za dobrovoľný príspevok… Pomôžete deťom… Toto všetko pre vás robili s radosťou…

Prví, hneď zrána, sa minuli maličkí anjelíčkovia z korálikov. Zakrátko aj väčší, bieli anjelici, na výrobu ktorých naše deti použili maličké keramikové črepníky. Rýchlo „odišli“ malé, drevené vianočné stromčeky, s vyrezanými srdiečkami, drobné srdiečkové vankúšiky, figúrky z textilu…

A postupne sa zapĺňa zelená skrinka s nápisom DNES ZBIERKA PRE OBČIANSKE ZDRUŽENIE ETP SLOVENSKO – CENTRUM PRE UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ . Zatiaľ nevieme, koľko peňazí obsahuje – má len jeden otvor na vkladanie príspevkov. Niektorí doň hádžu päťdesiat centov, iní eurovku, dvojeurovku, ale aj päť či desaťeurovky.

S pribúdajúcimi hodinami dňa sa košická Hlavná zapĺňa. Keď sa rozsvietia obrovské snehové vločky, zavesené na kábloch a z viacerých kútov sa ozývajú koledy, centrom mesta pulzuje vianočná nálada.

Za všetky príspevky pre naše deti zo srdca ďakujeme. Máme radosť, ak sa ich darcovia tešia z našich vianočných suvenírov.