Pribudol tucet dvojíc

Dvanástim novým online mentorom sme dnes oznámili, že už majú svojich chránencov, ktorí si ich vybrali a môžu s nimi začať pracovať.

Kým na začiatku nášho projektu online mentroringu Schopné deti si mentori vyhľadávali svojich chránencov podľa ich profilov na stránke www.schopnedeti.sk, od mája lanského roka sme postup zmenili a svojich mentorov si volia deti.

„Vítam, že som si nemusela dieťa vyberať, lebo pri toľkých milých deckách to nebolo  jednoduché,“ zverila sa nám vtedy jedna z mentoriek.

V minulom roku pracovalo päťdesiatšesť dvojíc online mentor – chránenec.  Postupne sa z nich vyprofilovalo tridsať funkčných dvojíc, ktoré si výborne rozumejú, navzájom sa obohacujú a ich kontakty sú perspektívne. Dnešným dňom k nim pribudol tucet ďalších a čas ukáže, ako si „sadnú“. Ďalších 157 online mentorov čaká, kedy si ich deti vyberú a rovnako na svojho mentora čakajú aj deti z Rankoviec, Starej Ľubovne-Podsadku, Veľkej Idy a Luníka IX.

Skupinu schopných detí, ktoré úspešne navštevujú strednú školu s maturitou alebo vyšší ročník základnej školy, čaká exkurzia na Stredoeurópsku univerzitu v Budapešti. Po návrate domov bude ich úlohou referovať ostatným o možnostiach štúdia na tejto inštitúcii.