Príprava a nahrávanie CD

Členovia speváckeho krúžku z komunitného centra v Kokave sa začiatkom mája zúčastnili dvojdňového sústredenia (6. – 7.mája 2010) v Dome kultúry v Kokave pod dohľadom vedúcej krúžku, pani Janky Sendreiovej. Lektorom výučby spevu počas dvojdňového sústredenia bol známy rómsky hudobník a spevák Deziderius Dužda z Brna. Cieľom stretnutia bolo kvalitne pripraviť 28 členný rómsky spevácky zbor na nahrávanie propagačného hudobného CD.

12. – 13. mája 2010 sa päť detí zúčastnilo nahrávania hudobného CD v štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Je to pre nich veľká skúsenosť a zároveň príležitosť na zlepšenie a zviditeľnenie ich talentov. Kvalitná práca krúžku spevu, ktorý v Kokave vedie pani Sendreiová už od roku 2009, sa prejavila viditeľnými výsledkam

14. mája 2010 členovia speváckeho krúžku sa prezentovali vlastným vystúpením na podujatí Gypsy Spirit vo Veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu. Členovia speváckeho krúžku sa na podujatí predstavili novými pesničkami. Pred 400 divákmi zožali veľký úspech a boli veľmi hrdí, že mohli reprezentovať svoje komunitné centrum pred širokou verejnosťou a vzácnymi hosťami podujatia.