Si súčasťou riešenia alebo problému?

Pozývame Vás na prezentáciu projektov vizuálneho umenia zameraných na problém segregovaných a znevýhodnených rómskych komunít s názvom Časť bez účasti, ktorú organizuje Vysoká škola výtvarných umení v spolupráci s OZ Mnémosyné a Združením prvého mája. Otvorenie výstavy je naplánované na štvrtok 20.2.2014 o 18:00 hod. v galérii Medium v Bratislave. Súčasťou výstavy budú nielen fotografie profesionálnych tvorcov, ale aj fotografie zástupcov rómskych komunít vybraných obcí. V rámci otvorenia výstavy prebehne aj zahájenie série diskusií a prednášok zameraných na monitorovanie problematiky sociálneho vylúčenia, chudoby a sociálneho a kultúrneho aktivizmu.

Jedným z účastníkov výstavy bude aj Karol Horváth, ktorý v galérii vystaví svoje fotografie z rómskej osady Budulovská v obci Moldava nad Bodvou. Organizátorov výstavy zaujali Karolove fotografie uverejnené na portáli romovia.sme.sk a pozvali ho, aby ich v rámci výstavy uverejnil.

Z Karolovho úspechu sa tešíme a veríme, že aj táto skúsenosť mu pomôže na ceste za jeho snom. Príďte ho podporiť a prejaviť tak svoju účasť.