Noviny Deviatka žije – jeseň – zima 2021

Tím nádejných novinárov z Luníka IX pripravil pre Vás ďalšie číslo novín Deviatka žije! Vybrali pre Vás niekoľko noviniek a udalostí posledných mesiacov. Dočítate sa o návšteve pápeža Františka v Košiciach očami priamej účastníčky, o projekte novej oddychovej zóny na Hrebendovej – „Miesto smetí šťastné deti“, ktorý vyhral druhé miesto v súťaži Eurofondue a realizuje sa vďaka podpore ACF Slovakia a Zelenej grantovej schéme Mesta Košice. Podelíme sa s Vami o vianočný recept a dozviete sa ešte viac zaujímavých vecí zo života Deviatky. Príjemné čítanie!

A ak sa pýtate, či vyšlo aj letné číslo Deviatka žije! Odpoveď je, že ani v lete novinársky krúžok nemal len prázdniny – spolu s Kinom Úsmev pripravili Festivalové noviny Inkluzívneho filmového festivalu https://www.facebook.com/usmevkino/photos/pcb.4168137236608140/4168132213275309

Činnosť novinárskeho krúžku na Luníku IX a príprava tohto čísla bola podporená v rámci projektu Shared Values: Improving STEM Skills of Young Roma (kód SLO10020GR0039) v rámci Small Grants Programme U.S. Embassy Bratislava a v rámci grantu Zelené Košice.