Máme spevácky zbor!

Zmiešaný spevácky zbor máme oddnes v komunitnom centre Stará Ľubovňa-Podsadek!

Kasting na spevákov sa uskutočnil včera a dnes. Prihlásila sa doň štyridsiatka dievčat a chlapcov a polovica z nich presvedčila „prísnu porotu“ – Petra a Ľuboša o svojich hlasových a intonačných kvalitách. Najmladší spevák má desať rokov, najstarší šestnásť.

I keď si zbor zatiaľ ešte len hľadá názov, už teraz má ďalekosiahle ambície.

„Perspektívne mienime prijať aj staršiu mládež a dospelých,“ hovorí vedúci komunitného centra a súčasne skvelý gitarista Peter Gomolák.  Spolu s asistentom komunitného centra Ľubošom Bužom, lídrom známej gospelovej kapely F6,  teleso umelecky i organizačne povedú. Repertoár zboru vytvoria  rómske a slovenské tradičné a gospelové piesne. Na skúšky bude vyhradený štvrtok, neskôr aj viac dní v týždni.

Premiéru bude mať nový zbor v Podsadku v polovici apríla na Galavečeri 2016. Mieni účinkovať  aj v našich komunitných centrách v Rankovciach a vo Veľkej Ide. Keď naštuduje viac skladieb, začne si vybavovať hosťovské vystúpenia aj inde.

„Nejaký čas ešte potrvá, kým sa doladíme. Časom  sa budú meniť  ľudia… Už teraz máme radosť, že sa nám podarilo zrealizovať dobrú myšlienku,“ hovorí Peter.