Nechajte ma chvíľku, ja si to premyslím…

Metódu FIE (Feuersteinovo inštrumentálne obohacovanie) pilotujeme v našich komunitných centrách a v školských kluboch FIE od roku 2013. 


V súčasnosti spolupracujeme so Základnou školou Ľ. Podjavorinskej 1 v Košiciach na Luníku IX. Skupina vyškolených učiteliek a učiteľov od septembra 2022 využíva metódu FIE priamo na vyučovaní na podporu rozvoja matematickej gramotnosti a komunikačných zručností.

V šk. roku 2022/23 sprostredkovalo 13 učiteliek a učiteľov viac ako 600 hodín FIE celkom 132 žiakom.

Spolu so školou sme zorganizovali otvorené dni na jar a jeseň 2023 aj pred veľkou nocou 2024, aby sme skúsenosti s využívaním metódy FIE zdieľali s ďalšími školami a učiteľmi.

Povzbudení skúsenosťou a výsledkami z práce učiteľov so žiakmi na Luníku IX a vďaka podpore Bader Philanthropies chceme v roku 2024 do projektu zapojiť ďalšie školy, prioritne na východnom Slovensku.

V lete 2024 učiteľom z vybraných škôl poskytneme školenie v metóde FIE. Učitelia zo zapojených škôl okrem tréningu dostanú od medzinárodne certifikovanej trénerky FIE aj supervíznu a metodickú podporu pri zavádzaní metódy na škole a vstupnú sadu inštrumentov. 

 

Chcete sa dozvedieť viac o možnostiach zapojenia Vašej školy do projektu?

Napíšte nám na etp@ke.etp.sk


FIE a skúsenosť sprostredkovaného učenia

(Preklad titulkov do slovenčiny zapnete cez nastavenia (ozubené koliesko) > subtitles/cc > autotranslate > slovak)

loga na web