Workshopy s divadlom Dramatic Adventure Theatre – 3. deň

Kým včera a predvčerom americkí herci z divadla Dramatic Adventure Theater (DAT) s deťmi v našich troch komunitných centrách pracovali vo workshopoch, zameraných na divadlo, dnes zmenili program. Vo Veľkej Ide spoločne s rodičmi detí zhotovovali za komunitným centrom paletové posedenie, ktoré poslúži pre aktivity pod holým nebom, alebo len tak pre oddych. Hercom prišlo pomôcť sedem rodičov z osady. Druhú časť programu dňa vyplnila výroba jednoduchých hudobných nástrojov.

V Rankovciach využili Service day inak. Namiesto detí prišli do komunitného centra ich rodičia, aby sa spolu s DAT-ákmi a pracovníkmi komunitného centra pustili do roboty. Na výber mali z dvoch možností: Jedna skupina upratovala priestory komunitného centra (tepovali koberce, dezinfikovali hračky, stoly, stoličky, umývali okná a všetko „pulírovali“). Druhá skupina sa pobrala do osady, kde pomáhala nosiť kvádre na stavbu nových domčekov. Ich majitelia sa potešili výdatnej pomoci a aj keď to nevedeli bez tlmočníkov vyjadriť, vďačnosť sa im dala prečítať z tvárí a nebol potrebný preklad.

V Starej Ľubovni už od rána herci spolu s deťmi a ich rodičmi upratovali verejné priestranstvo medzi komunitným centrom a osadou. Deti túto cestu absolvujú niekoľkokrát do dňa, ale až dnes si dôkladne všímali neporiadok a odpratávali ho. Popritom si uvedomovali, aké dôležité je nerobiť ho. Popoludní aj tu vyrábali jednoduché hudobné inštrumenty z recyklovateľného odpadu.