Letná dramatická akadémia – 5. deň

Posledný deň našej dramatickej akadémie  začal „suprovo“- obľúbeným bazénom. Aj keď sa deťom nechcelo z postele vstávať, len čo sa dozvedeli, že idú plávať,  bleskovo vybehli na chodbu s plavkami a uterákmi.

Pre umelcov z Dramatic Adventure Theatre (DAT) pripravili deti prekvapenie. Z vlastných tiel vyskladali na parkovisku I ♥ DAT.

Keď DAT- áci vyšli na balkón, z hrdiel  našich 49 schopných detí sa ozvalo pre Američanov typické ONE, TWO, THREE, AKCION! A  potom ešte ĎAKUJEME! THANK YOU! PAĽIKERAV! Herci odpovedali: KAMAV TUT! AMAZING!

Po výdatnom obede nasledovala dojímavá rozlúčka a naše cesty sa rozišli –  do Rankoviec, Starej Ľubovne, Veľkej Idy a do Košíc na Luník IX. Kým divadelníci odletia naspäť do New Yorku, budú ešte týždeň pracovať s deťmi na Luníku IX.

Cesty našich detí sa síce rozdelili, ale nezabudnuteľné zážitky z Drienice sa nepominú tak skoro. O rok staršia odchádzala kolegyňa Lucka Sameľová a školáčka z Luníka IX Monika Kroková. Zaspievali sme im Veľa šťastia zdravia! a Happy Birthday!

Pri obede sme sa rozlúčili pesničkou: Bože náš, Otče náš z vysokého neba, keď si nám dal zuby, keď si nám dal zuby, dajže nám aj chleba. Bože náš, Otče náš z vysokého neba, keď si nám dal chleba, keď si nám dal chleba, požehnať ho treba.

Ďakujeme všetkým kolegyniam a kolegom, online mentorom, americkým hercom, ústretovému kolektívu zamestnancov hotela a zdravotníkovi, za to, že sa o nás počas piatich dní ukážkovo starali.

A hlavne ďakujeme našim jedinečným deťom, bez ktorých by tábor nebol taký úžasný, aký bol.