Koľajnice sú rovnobežky

Celoročné snaženie detí z Podsadku v školskom klube sme ukončili výletom do legoherne v Poprade. Deti nadchla už samotná cesta vlakom, pretože pre väčšinu z nich to bol nový zážitok. V legoherni sa pohrali s legom rôzneho druhu, zdobili papierové taniere a pred cestou domov sa posilnili pizzou. Vo vlaku ich zmohla únava, avšak v Podsadku už boli pripravené znovu pracovať v školskom klube. O pol piatej poobede chceli spájať body.
„Prvky FIE metódy, ktorú používame v školskom klube, deti uplatňujú aj v reálnom živote. Zistili, že koľajnice sú rovnobežky, lego sa skladá z bodov, štvorcov a obdĺžnikov, že informačná tabuľa na železničnej stanici je pre ne pomôcka s kódmi na ceste do cieľa. Pomenovali svoje emócie – šťastie a radosť, ale pobadali aj smútok na mne, keď boli trošku nezbední. Jednoducho šikovné deti a práca s nimi prináša výsledky. Mali by ste vidieť prekvapené pohľady spolucestujúcich vo vlaku, keď počuli slová rovnobežky, pravý uhol, kódy…“ hovorí špeciálna pedagogička a lektorka FIE Soňa Pavlovská a po tvári jej tečú slzy šťastia z toho, čo jej deti dokázali.

Podporujú naše úsiliethe-velux-foundations_logo           

ETP školské kluby a aktivity s nimi spojené sú spolufinancované s podporou Nadácie Velux, Karpatskej nadácie, neziskovej organizácie Charlie Karlín a súkromného sponzora Hollen.