Jazmínka prvá privoňala k jazmínu

Deti z komunitného centra aj deti zo školského klubu v Rankovciach objavili hobití domček a po rómsky si v ňom zaspievali v sprievode tamburíny.

Videli kopec liečivých rastlín, ku všetkým si privoňali – k jazmínu pustili prvú Jazmínku – a boli nadšené zo všetkých tých nádherných aróm, farieb a tvarov, ktoré stvorila matka príroda. Uvedomili si, že je veľmi dôležité starať sa o prírodu, aby aj ďalším  generáciám robila radosť. Hostiteľke pani Silvii vysvetlili, ako sa kúri v piecke, čo doma bežne robievajú. Zo špeciálnej hliny modelovali srdiečka, zdobili ich lupienkami kvetov a zo svojich dielok si urobili výstavku. Zasúťažili si v skladaní puzzle a domov sa vracali s originálnymi náramkami z kvetov.

Návštevou Ekocentra Sosna v Družstevnej pri Hornáde si malí Rankovčania upevnili lásku k prírode a k prírodným materiálom a v komunitnom centre budú tento vzťah ďalej rozvíjať.

 

Podporujú naše úsiliethe-velux-foundations_logo           

ETP školské kluby a aktivity s nimi spojené sú spolufinancované s podporou Nadácie Velux, Karpatskej nadácie, neziskovej organizácie Charlie Karlín a súkromného sponzora Hollen.