Internetové počítačové centrum

Občianske združenie ZORE vďaka podpore Fondu TVOJ SPIš zrealizovalo projekt s názvom Internetové a počítačové centrum (2004) v Rudňanoch.Týmto projektom si obyvatelia obce vo februári tohto roku splnili svoj dávny sen.

Internetové počítačové centrum v Rudňanoch bolo zriadené s úmyslom sprístupniť informačné technológie – počítače a internet širokej verejnosti, ktorá má v tejto horskej obci k takýmto technológiám sťažený prístup.

„Pre centrum sa našli priestory v budove Obecného úradu, kde sa uvoľnila miestnosť po pobočke Slovenskej sporiteľne. Centrum pravidelne od svojho vzniku využíva miestna rudnianska komunita – na písanie projektov, vypracovanie správ a na organizovanie rôznych druhov kurzov.

Základným vybavením centra sú 3 počítače, tlačiareň, multifunkčné zariadenie a kopírka.

Po mesiaci fungovania počítačového centra a na základe veľkého záujmu detí a mládeže z Rudnian o počítačové hry, pribudli do počítačového centra nové počítačové hry a volanty aj s pedálmi na hranie. Zakúpili sme hry s tématikou pretekárskych áut, čo potešilo najmä chlapčenskú časť osadenstva.

Raz do týždňa sa v centre konajú i neformálne rekvalifikačné kurzy pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Aj o tieto kurzy je v obci veľký záujem.

Otváracie hodiny nového počítačového centra boli naplánované na 2 až 2,5 hodiny štyrikrát v týždni, v popoludňajších hodinách. Ale už od samého začiatku bolo centrum vďaka zvýšenému záujmu širokej verejnosti otvorené dlhšie ako 4 hodiny.“

Ing. Svetlana Bystrianská, OZ ZORE