Dobrovoľnícky deň vo Veľkej Ide

Sme radi, že vo štvrtok (11.9.) sme mohli v budove bývalej hasičskej zbrojnice vo Veľkej Ide, ktorú prestavujeme na nové komunitné centrum, privítať vzácnu návštevu. Vzácnu nielen tým, že k nám prišla z veľkej diaľky, ale najmä tým, že prišla s chuťou pomáhať.

Misionári z Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, starší Miller a sestra Millerová, spolu s ďalšími dvoma mladými misionármi z amerického štátu Utah, prišli včera do Veľkej Idy už o 8:30 ráno a hneď sa pustili do pomoci nášmu stavebnému koordinátorovi a jeho miestnym pomocníkom z marginalizovanej rómskej komunity vo Veľkej Ide, ktorí na prestavbe komunitného centra pracujú už od začiatku augusta.

Starší Miller a sestra Millerová pomáhali s menšími úpravami okien a mladší dobrovoľníci si vyskúšali aj tmelenie, vysekávanie stien či vŕtanie dier. Starší Jardine, ktorý už má svoje skúsenosti so stavbou, hovorí výbornou slovenčinou. Na Slovensku je zatiaľ rok a na to, aby sa naučil po slovensky, mu stačili 2 mesiace.

Ďakujeme členom Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, že nám okrem finančných darov pomáhajú aj  vlastnými silami.

Na fotografiách môžete vidieť, ako prestavba postupuje a čo všetko už stihli miestni muži spolu so stavebným koordinátorom a jeho pomocníkom urobiť, aby zabezpečili pre deti zo svojej komunity miesto, kde môžu rozvíjať ich talent a schopnosti a učiť sa množstvo nových vecí.