Dnes na Košických Vianociach

Ak sa teraz, podvečer, zastavíte v našom stánku na Hlavnej ulici, ktorý nám v rámci Košických Vianoc na dnešný deň poskytli US Steel, stretnete sa s našimi schopnými deťmi z Veľkej Idy. Do „služby“ nastúpili popoludní a spolu s komunitnými pracovníkmi ponúkajú výrobky detí z komunitných centier v Rankovciach, Starej Ľubovni-Podsadku a Veľkej Idy.

Náš tohtoročný vianočný stánok sa nesie v znamení nášho projektu online mentoringu Schopné deti. Všetky darčeky balíme do darčekových taštičiek s logom projektu a na priečelí stánku je billboard Schopných detí, aký vo väčšom formáte už od 1. decembra možno vidieť pri viacerých cestách v Košiciach a v Bratislave.
Mimoriadne veľký úspech mal stánok predpoludním, keď k nemu prichádzali celé školské triedy. „Školáci boli mimoriadne štedrí, za jednu sviečočku nechávali 5 eur. Keď sme ich upozornili, že je to veľa a chceli sme im peniaze vrátiť, alebo ešte niečo pribaliť, rázne odmietli, vraj to naozaj tak chcú,“ hovorí náš „predavač“ – vedúci komunitného centra v Starej Ľubovni a zakladateľ Schopných detí Peter Gomolák.

Návštevníkom stánku sa zvlášť páčili drevené srdiečka a drevení Mikulášikovia, ale aj všetky ostatné ozdôbky na stromček.

Ako zvyčajne, aj tohto roku náš vianočný stánok pekne zapadol do predvianočnej atmosféry centra Košíc, kde sa zo všetkých strán ozývajú koledy, žiaria obrovské snehové vločky a iné milé motívy a poéziu zimy dotvárajú ľadové sochy.