Deťom z Rankoviec sa splnil sen – a nie len jeden

O tom, že prázdniny nie sú prázdne dni, sa mohli presvedčiť aj chránenci z Rankoviec. Osem detí a traja dospelí – to bol sumár košickej výpravy.

V prvý marcový pondelok mali hneď niekoľko cieľov – navštíviť Dóm sv. Alžbety, zistiť, čo možno objaviť v tajných zákutiach Verejnej knižnice Jána Bocatia a nakoniec si splniť sen – ísť aspoň raz v živote do McDonaldu. „Vedela som, že ideme do knižnice, ale čo tam budeme všetko vidieť ma prekvapilo. Mali sme veľmi milú pani sprievodkyňu, pani riaditeľku. Veľmi rada nám odpovedala na všetky naše otázky,“ opísala Frederika. „Rada by som si tam posedela aj s kamarátkami pri dobrej knihe a je tam možnosť ísť aj na počítač,“  dodáva Karin. V knižnici sa stretli aj s netradičnými knihami – pre nevidiacich. „Keď som zatvorila oči, ťažko bolo rozoznať vyobrazené mince,“ opísala svoje pocity Lucka. „Riaditeľka knižnice nám povedala, že bohatstvo človeka je v tom, čo prečíta v živote a čo sa naučí,“  spomína Jasmínka.

Chlapci ale najviac prežívali iné zážitky. „Mohol som si vybrať jedlo v McDonalde a dostali sme aj hračku,“ povedal Samo. „Bol to skrátka pekný prázdninový výlet aj s prechádzkou po Hlavnej ulici v Košiciach,“  uzavrel Boris.