Aký sme mali rok 2021 vo Veľkej Ide?

Tak sa na to poďte pozrieť spoločne s nami! Myslíme, že úsmevy a spokojnosť vidieť aj na fotkách. Začiatkom roka sme s pomocou obce Veľká Ida obnovovali priestory komunitného centra. A od leta sme rozšírili náš tím. Lucia spolu s novým kolegom, absolventom nášho mentorského programu, Nikolasom zorganizovali 3 komunitné aktivity. Hral sa futbal, skrášľovalo sa životné prostredie a pripravovala sa aj oddychová zóna v projekte „Schopné deti pre svoju komunitu“. V parku sme trávili veľa času relaxom, bicyklovaním a rôznymi hrami. Vo Veľkej Ide máme najviac mentorov programu Schopné deti – pravidelne sa stretávajú so svojimi chránencami, podporujú ich v učení, v rozvíjaní talentov a rozširujú im obzory. Antoine napríklad pozval Vojtecha na Festival Pohoda, kde pomáhal pri escape roome Únik 9, v diskusii v NGO stane hovorili spolu s Antoinom o skúsenosti s mentoringom. Vojtech sa dokonca stretol aj s hudobníkmi po jednom koncerte. Pekných zážitkov (nie len) s mentormi počas leta bolo ešte oveľa viac. V septembri počas workshopov s umelcami Ondrejom a Erikom deti spolu tvorili a za ich pomoci pomaľovali exteriér budovy komunitného centra veselými komixovými postavičkami. „Ľudia prechádzajúci okolo sa otáčajú a chvália, že je to veľmi pekné. Neveria, že návrhy nakreslili a navrhovali deti. Sú milo prekvapení, aké šikovné deti tu v komunitnom centre máme“, hovorí Lucia Lučai, vedúca KC vo Veľkej Ide. A to je len zlomok toho, čo sme zažili!

Reportáž o kreatívnych workshopoch detí s umelcami si môžete pozrieť tu https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14356/291773#1926.

Ďakujeme Obci Veľká Ida, ACF Slovakia, LDS Charities, Hollen s.r.o., ÚSVRK, Karpatskej nadácii, Nadácii Pontis, Baterkárni, programu Escalator cez Creative Industry Košice, našim mentorom a online mentorom a všetkým, ktorí ste naše aktivity vo Veľkej Ide v tomto roku podporovali.