Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Za slušné Slovensko

Aj v našom tíme máme ľudí, ktorí majú okolo dvadsaťsedem rokov. Aj oni sú nadaní, pracovití, čestní, vysoko morálni, majú ideály. Aj preto, a nielen preto, sa nás hlboko dotýka krutá poprava ich rovesníkov, novinára Jána a jeho budúcej manželky, archeologičky Martiny. Rodinám a najbližším spolupracovníkom tejto mladej dvojice prejavujeme úprimnú sústrasť. Neospravedlniteľnú vraždu vnímame ako útok na celú demokratickú spoločnosť, na jej ideál spravodlivosti.

Podporujeme dnešné verejné zhromaždenia Za slušné Slovensko, vrátane jeho požiadaviek:

 • Žiadame dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov.
 • Žiadame novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

Okrem iných pochybných vyjadrení, ktoré v uplynulých dňoch zazneli z úst premiéra tejto krajiny, nás uráža jeho útok na organizátorov dnešného i minulotýždňového verejného zhromaždenia. Peter Nagy – duša zhromaždení – je tak trochu jedným z nás,  pretože ako expertný dobrovoľník odviedol pre ETP, vlastne pre našich klientov, veľký kus užitočnej práce. Za obyčajné ďakujeme.

Aj naša práca niektorým kole oči, ale nemienime v nej poľaviť. Vieme, že je na prospech celej našej spoločnosti. Veríme, že iniciatíva Za slušné Slovensko vráti na Slovensko skutočné hodnoty, po akých snívajú všetci slušní ľudia.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


7 + 8 =