Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Tlačová správa – ETP v spolupráci s Mestom Košice pripravuje ďalší workshop o Luníku IX

Budujeme nádej na Luníku IX je názov workshopu, ktorý ETP Slovensko pripravuje v spolupráci s Mestom Košice a za dotáciu pridelenú Ministerstvom vnútra, Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

Pracovný workshop sa uskutoční 19. a 20. januára tohto roku v Hoteli DAM Košická Belá. Zameriava sa na komplexnú zmenu situácie na problémovom košickom Luníku IX, kde ETP Slovensko rozbieha projekt s názvom Budujeme nádej – Luník IX.

Počas dvoch dní sa bude hovoriť  o plánoch Mesta Košice a Mestskej časti Luník IX v záujme zlepšenia súčasných pomerov, o potrebe sociálnej práce s klientmi – budúcimi staviteľmi, ktorá je v projekte mimoriadne dôležitá, o zmene územného plánu Luníka IX, o miestnom pôsobení Zdravých komunít i aktivitách Saleziánov, o bezdomovcoch z tejto lokality, o dôležitosti predprimárneho vzdelávania, o nasledovaniahodnom príklade zo  španielskeho mesta Avilés a o príprave akčných plánov práce s verejnosťou na celoslovenskej úrovni, tiež o nových výzvach Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Ministerstva vnútra SR,  40 účastníci zastupujúci viac ako 15 rôznych organizácií spoločne pripravia aktualizáciu Koncepcie komplexného riešenia situácie Luník IX,

Na workshope zvažuje účasť splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravász, zúčastnia sa na ňom odborní pracovníci kompetentných ministerstiev, zástupcovia Mesta Košice, zástupcovia medzinárodnej charitatívnej organizácie Habitat for Humanity a ďalšie osobnosti, ktoré majú čo povedať k téme.

Program workshopu Budujeme nádej na  Luníku IX

 

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + 4 =