Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Nie je riešenie ako riešenie

„O tom, že Mesto Košice presťahovalo v septembri 2016 z chatrčí 67 obyvateľov Mašličkova do vybývaných bytov bez dlhodobej sociálnej práce, finančného vzdelávania a zapojenia do sporiaceho programu, a rovnako aj o pripravovanom búraní bytov v roku 2017 na Luníku IX, sme sa dozvedeli len z médií,“ vyjadrila sa riaditeľka ETP Slávka Mačáková v článku Mesto Košice pokračuje v búraní domov na Luníku IX, ktorý vyšiel dnes v denníku Sme.
„S Mestom Košice sme 24. októbra 2016 uzavreli Memorandum o spolupráci na spoločných aktivitách smerujúcich k zlepšeniu životných podmienok a situácie sociálne vylúčených obyvateľov žijúcich na území mesta Košice. Súčasťou našej spolupráce má byť program prestupného bývania, ktorého súčasťou má byť svojpomocná samofinancovaná výstavba domov do osobného vlastníctva aj svojpomocné rekonštrukcie vhodných bytov na Luníku IX,“ vyjadrila sa ďalej Slávka Mačáková.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 + 9 =