Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mikropôžička do Dobšinej

Prvá zmluva o poskytnutí mikropôžičky rómskej rodine z osady v Dobšinej je na svete. S ETP Slovensko a primátorom mesta Jánom Slovákom ju podpísali Marta Kotlárová  a Rastislav Gono, ktorí spolu žijú desať rokov. Pani Kotlárová sa pred viacerými rokmi rozhodla, že sa z osady odsťahuje a odvtedy sa jej podarilo pravidelnými mesačnými vkladmi na vkladnú knižku dať dokopy štyri tisícky eur. Spolu s šesťtisícdvesto eurovou pôžičkou od ETP jej to už stačí na kúpu domčeka v meste. Starší dom si svojpomocne opravia a keď sa doň presťahujú, ich deti – nultiačka a prvák – už budú vyrastať v omnoho lepších podmienkach, než v akých žili dosiaľ.

Dobšiná sa tak stala osemnástym miestom, kde ETP Slovensko poskytlo neziskovú mikropôžičku.

Na snímke zľava naši klienti, dobšinský vajda Marián Bubenčík, riaditeľka ETP Slávka Mačáková, primátor Dobšinej a právnička mesta Dobšiná Stanislava Tindurová.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


7 + 3 =