Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo pozemky na svojpomocnú výstavbu na Luníku IX

Dlhodobý prenájom pozemkov na svojpomocnú a samofinancovanú výstavbu rodinných domov v rámci projektu Budujeme nádej na Luníku IX schválilo práve prebiehajúce XIX. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Košiciach.

Za predložený návrh hlasovalo 37 poslancov, proti nebol nik a dvaja poslanci sa zdržali hlasovania.

Prenájom sa realizuje na dobu neurčitú a z dôvodov hodných osobitného zreteľa, pričom výška nájmu bude 1 euro za rok na rodinu.

Hlasovanie zastupiteľstva nadobudne právoplatnosť podpisom primátora mesta Košice.

Schválili sa tri pozemky, každý s rozlohou 250 štvorcových metrov. Dva z nich sa prenajímajú dvom konkrétnym rodinám našich klientov z Luníka IX, ktoré už splnili prvé podmienky nášho projektu. Na treťom pozemku bude stáť predvádzací dom ETP, pri stavbe ktorého získajú stavitelia pracovné zručnosti, ktoré im pomôžu pri budovaní vlastného domu  i pri nájdení si práce. Prevádzací dom sa sprístupní donorom, spolupracujúcim organizáciám a širšej verejnosti a bude sa využívať na spoločenské, vzdelávacie a kultúrne účely. Po ukončení celého projektu sa poskytne na bývanie.

Dve rodiny, ktorým zastupiteľstvo schválilo pozemky, si môžu začať vybavovať stavebné povolenie. Po jeho získaní dostanú od ETP mikropôžičku na nákup stavebného materiálu a približne v máji si s pomocou nášho stavebného učiteľa začnú stavať rodinný dom, ktorý bude ich vlastníctvom.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 + 4 =