Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

V spolupráci s Mestom Košice vytvárame novú web stránku určenú pre cudzincov

Nová časť webovej stránky mesta Košice (podstránka na www.kosice.sk) bude určená cudzincom žijúcim v Košiciach. Bude slúžiť ako online infocentrum pre novoprichádzajúcich cudzincov. Multikultúrne Košice vítajú každoročne tisíce zahraničných návštevníkov, ktorí prídu za pamiatkami, históriou, miestnou kuchyňou, kultúrnymi alebo športovými podujatiami.

Štatistiky však ukazujú, že každý rok sa v Košiciach zabýva stále viac cudzincov, ktorí sem prišli pracovať, študovať, z rodinných dôvodov, alebo za bezpečím. Plánujú zostať v Košiciach niekoľko rokov alebo dlhodobo.

Ide o zahraničných zamestnancov, podnikateľov, zahraničných študentov, cudzincov, ktorí sa zúčastňujú odbornej prípravy alebo výmenného programu, alebo sa presťahovali do Košíc za manželkou/manželom. Po získaní pobytu sa stávajú súčasťou Košíc.

Na novej webovej stránke nájdu informácie, ktoré im pomôžu v orientácii mestom. Dozvedia sa, kde v Košiciach treba čo vybaviť a kde úrady sídlia, nájdu organizácie, ktoré pomáhajú s integráciou migrantov a podporujú spolužitie všetkých občanov Košíc. Dozvedia sa tiež o multikultúrnej histórii Košíc a o tom, aký je dnes život menšín.

Vývoj novej časti webovej stránky mesta iniciovalo ETP Slovensko a realizuje sa v spolupráci s mestom Košice. Dokončenie novej podstránky je naplánované na polovicu novembra.

 

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


8 + 3 =