Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Úspešné feuersteinovské deti

Stručne výsledky za štyri školské roky aplikácie Feuersteinovho vzdelávania v základnej škole: Len traja z dvanástich žiakov, ktorí pravidelne štyri roky navštevovali (FIE/Feuersteinov) klub, opakovali niektorý zo štyroch ročníkov, teda 25% z nich. Naproti tomu zo skupiny šestnástich žiakov z toho istého ročníka z tej istej obce, ktorí do FIE klubu nechodili, až deviati opakovali niektorý zo štyroch ročníkov, teda 56%. Dvaja z nich opakovali ten istý ročník dokonca dvakrát.
Kým žiaci z FIE klubov mali počas štyroch rokov 51 vymeškaných, neospravedlnených hodín (priemer na jedného žiaka za 4 roky), ich spolužiaci, ktorí nenavštevujú školský klub, mali 125 neospravedlnených hodín.
Žiaci z FIE klubu majú oproti rovesníkom, ktorí klub nenavštevujú, o jeden stupeň lepšiu známku.

Viac v našom SME blogu.

 

 

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


3 + 2 =