Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Tretí workshop o Luníku IX

V poradí už tretí workshop Budujeme nádej na Luníku IX – Nová koncepcia komplexného riešenia sídliska Luník IX sa uskutoční dnes a zajtra (7. a 8. júna 2017)  v Košicej Belej.

Jeho cieľom je spoločne diskutovať o ďalšom postupe a krokoch pri hľadaní riešení na zlepšenie situácie na Luníku IX na najbližšie obdobie a podieľať sa na aktualizácii Koncepcie komplexného riešenia situácie na Luníku IX.

Seminár je určený odborným pracovníkom Mesta Košice, Mestskej časti Luník IX, organizáciám zriadených Mestom Košice, verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych a vzdelávacích služieb obyvateľom Luníka IX a všetkým tým, ktorých sa oblasť týka a majú záujem sa angažovať.

Medzi štyrmi desiatkami účastníkov budú aj zástupcovia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Košického samosprávneho kraja, klienti sporiaceho programu ETP z Luníka IX, Saleziáni don Bosca, programu osobnostného a profesionálneho rozvoja Teach for Slovakia, neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, občianskeho združenia KOŠAKT, iniciatívy Zdravé regióny, mediálneho domu Košice:Dnes a iní.

Po príkladoch dobrej praxe sú na programe témy Atlas rómskych komunít – Luník IX, demografické charakteristiky obyvateľov sídliska, infraštruktúra, urbanistické súvislosti sídliska a jeho postavenie v meste. Popoludní budú účastníci pracovať v odborných skupinách podľa priorít vzdelanie, bývanie, zamestnanie, zdravie, voľný čas, sociálne služby, bezpečnosť a práca s verejnosťou, aby ďalší deň informovali, k čomu dospeli.

Napokon sa účastníci dohodnú na postupoch v záujme úspešnej realizácie projektu Budujeme nádej – Luník IX.

Workshop, ktorý organizuje ETP Slovensko v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Mestom Košice, sa koná v rámci projektu s Ministerstvom spravodlivosti SR – Budujeme nádej na Luníku IX – Mosty medzi Luníkom a Košicami.

Program workshopu Budujeme nádej na Luníku IX 7. – 8. 6. 2017

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná Ing. Slavomíra Mačáková, PhD.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + 7 =