Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Tretí workshop o Luníku IX

V poradí už tretí workshop Budujeme nádej na Luníku IX – Nová koncepcia komplexného riešenia sídliska Luník IX sa uskutoční dnes a zajtra (7. a 8. júna 2017)  v Košicej Belej.

Jeho cieľom je spoločne diskutovať o ďalšom postupe a krokoch pri hľadaní riešení na zlepšenie situácie na Luníku IX na najbližšie obdobie a podieľať sa na aktualizácii Koncepcie komplexného riešenia situácie na Luníku IX.

Seminár je určený odborným pracovníkom Mesta Košice, Mestskej časti Luník IX, organizáciám zriadených Mestom Košice, verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych a vzdelávacích služieb obyvateľom Luníka IX a všetkým tým, ktorých sa oblasť týka a majú záujem sa angažovať.

Medzi štyrmi desiatkami účastníkov budú aj zástupcovia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Košického samosprávneho kraja, klienti sporiaceho programu ETP z Luníka IX, Saleziáni don Bosca, programu osobnostného a profesionálneho rozvoja Teach for Slovakia, neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, občianskeho združenia KOŠAKT, iniciatívy Zdravé regióny, mediálneho domu Košice:Dnes a iní.

Po príkladoch dobrej praxe sú na programe témy Atlas rómskych komunít – Luník IX, demografické charakteristiky obyvateľov sídliska, infraštruktúra, urbanistické súvislosti sídliska a jeho postavenie v meste. Popoludní budú účastníci pracovať v odborných skupinách podľa priorít vzdelanie, bývanie, zamestnanie, zdravie, voľný čas, sociálne služby, bezpečnosť a práca s verejnosťou, aby ďalší deň informovali, k čomu dospeli.

Napokon sa účastníci dohodnú na postupoch v záujme úspešnej realizácie projektu Budujeme nádej – Luník IX.

Workshop, ktorý organizuje ETP Slovensko v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Mestom Košice, sa koná v rámci projektu s Ministerstvom spravodlivosti SR – Budujeme nádej na Luníku IX – Mosty medzi Luníkom a Košicami.

Program workshopu Budujeme nádej na Luníku IX 7. – 8. 6. 2017

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná Ing. Slavomíra Mačáková, PhD.

Napísali o nás

 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


5 + 4 =