Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

TLAČOVÁ SPRÁVA – Z CHUDOBY K SEBESTAČNOSTI: ŠTVRTÉ A PIATE ŠKOLENIE

V poradí štvrté a piate dvojdňové školenia s názvom Z chudoby k sebestačnosti pre zamestnancov Úradov práce, sociálnych vecí a rodiny organizuje nezisková organizácia ETP Slovensko v dňoch 17. až 18. septembra a 19. až 20. septembra 2018 v zariadení Centrum Pod Lesom v Dolnom Smokovci.

Školenia zamestnancov úradov práce sú súčasťou medzinárodného projektu Meníme diskurz, meníme prax – Rómovia ako ľudské zdroje, finančne podporeného z Európskej únie prostredníctvom Dunajského nadnárodného programu.

Hlavným posolstvom projektu je presvedčenie, že Rómovia sú ekonomickým potenciálom pre starnúcu Európu a nedostatočne využitým  sociálnym kapitálom pre Európu aj pre Slovensko.

Cieľom školení je prostredníctvom inovatívneho školenia Z chudoby k sebestačnosti posilniť odbornosť profesionálnych pracovníkov tak, aby hlbšie porozumeli podstatným zákonitostiam rôznych foriem chudoby a vďaka tomu dokázali efektívnejšie nachádzať a podporovať vytváranie nových pracovných príležitosti a zapájať nezamestnaných občanov do rôznych odvetví trhu práce. Školenia Z chudoby k sebestačnosti majú za cieľ posilňovať vzájomnú solidaritu s obyvateľmi, ktorí sa narodili vo vylúčených rómskych komunitách v prostredí generačnej chudoby.

ETP Slovensko iniciuje a rozvíja holistické, komplexné, partnerské projekty a aktivity zamerané na zlepšenie kvality života všetkých obyvateľov Slovenska, vrátane tých, ktorí dnes ešte žijú na okraji spoločnosti.

ETP Slovensko je presvedčené, že bez dlhodobej neprerušovanej práce priamo v prostredí chudobných komunít nie je možné dosiahnuť pozitívne zmeny a pomôcť obyvateľom týchto komunít kvalitatívne zlepšiť svoj život tak, aby bol rovnocenný so životom majority a nezahanbujúci ľudskú dôstojnosť.

Neoddeliteľnou súčasťou práce ETP Slovensko je permanentné scitlivovanie verejnej mienky najrôznejšími spôsobmi od osobných rozhovorov až po mediálne celoštátne prezentované príklady, svedectvá, úspešné výsledky a tiež odporúčania zlepšení a nových myšlienok, projektov a programov v budúcnosti.

Informácie: Slávka Mačáková, 0907 778 645

V Košiciach, 16.9.2018.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


2 + 3 =