Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Pravda o Luníku IX – z prvej ruky!

Utorková návšteva Strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici v Košiciach úspešne odštartovala sériu workshopov na stredných školách. Štyria mladí z Luníka IX nabrali odvahu postaviť sa pred svojich rovesníkov a priblížiť im život na tomto médiami často negatívne prezentovanom sídlisku, ktorý je ich domovom. Študenti tak mali možnosť preveriť si svoje poznatky o rómskej kultúre a Luníku IX v kvíze, oboznámili sa s fungovaním bežného dňa na tomto sídlisku a vypočuli si pútavé príbehy zo života chlapcov. Počas prezentácie panovala mimoriadne uvoľnená a príjemná atmosféra, v ktorej okrem iného prebiehala aj diskusia nielen o tom, ako sa žije na Luníku IX. Chalani svojim rovesníkom porozprávali, aké plány majú do budúcna a predstavili im kapelu Romano hangos, v ktorej hrajú.

Nechýbalo ani záverečné vystúpenie, počas ktorého členovia tejto skupiny predviedli svoj nesmierny talent. V triede sa rozliehal zvuk gitary a cajonu, ktorý sprevádzal prenikavé hlasy mladých spevákov. Hudobne naladené publikum sa tak na chvíľu ocitlo na koncerte kapely, s ktorou malo možnosť zaspievať si. ,,Bolo to super. Dozvedela som sa nové a naozaj zaujímavé informácie. Chlapci spievali a hrali ako draci. P.S. Dúfam, že raz budú mať niekde koncert,“ vyjadrila sa jedna z účastníčok.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


7 + 1 =