Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mladé mamičky majú mnoho otázok

V našom komunitnom centre sa rozvíjajú rôzne aktivity. Detičky v predškolskom veku veľmi radi navštevujú predškolský klub, v umeleckej dielni vytvárajú rôzne predmety a kresby. Na kurze šitia sa mladé dievčatá naučili šiť na šijacom stroji a opravujú si svoje oblečenie.

V júni sa uskutočnila protidrogová prednáška. Počas tejto prednášky boli vyškolení šiesti mladí ľudia, ktorí dostali za úlohu šíriť nadobudnuté vedomosti medzi svojimi rovesníkmi. Na zdravotnej prednáške sa zúčastnilo 10 žien, ktoré mali rôzne otázky ohľadom ženských chorôb. Program „Mladé mamičky“ navštevujú mladé dievčatá, ktoré sú hanblivé a chýba im množstvo vedomostí o ženskom tele a následkoch pohlavného života vôbec. Tieto mladé ženy majú mnoho otázok, na ktoré sa snažíme poskytnúť jednoduché a ľahko pochopiteľné odpovede. Naposledy sme sa rozprávali o rôznych druhoch antikoncepcie a o tom, ako predísť nechcenému tehotenstvu.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


8 + 5 =