Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mikropôžičkový program

Mikropôžičkový program občianskeho združenia ETP Slovensko ponúka prijateľnú alternatívu pre sociálne slabých jedincov a rodiny na zlepšenie kvality bývania. Mnohí z týchto ľudí si nemôžu zobrať pôžičku od banky kvôli svojej finančnej situácii a pôžičky od nebankových subjektov neponúkajú výhodné podmienky ich splácania.

Práve z týchto dôvodov vyvinulo ETP Slovenskov spolupráci s organizáciou for Humanity International tento mikropôžičkový program.

Tento program nadväzuje na Finančné vzdelávanie a Sporiaci program „Splňme si svoj sen“, ktoré sú poskytované v sieti komunitných centier ETP Slovensko. Klienti, ktorí úspešne ukončili oba moduly finančného vzdelávania „Nebojme sa peňazí“ a „Naplánuj si budúcnosť“ a psychosociálny výcvik Križovatky zameraný na rozvoj osobnosti a návrat na pracovný trh sa následne zapojili do Sporiaceho programu, ukončili sporenie a získali bonus vo výške nasporenej sumy, sa môžu následne stať klientmi mikropôžičkového programu.

Mikropôžičku, v maximálnej výške 1 160 EUR, splácajú klienti v splátkach, v priemere 26 EUR mesačne, v časovom horizonte maximálne 48 mesiacov. Pomocou vzdelávania, ktoré klientov motivuje k šetreniu a hospodárnemu nakladaniu s finančnými prostriedkami a týchto dvoch programov nazhromaždia klienti dostatok finančných prostriedkov, ktoré môžu využiť na zlepšenie kvality svojho bývania. Mnohí z klientov si prostredníctvom týchto programov zrekonštruovali strechu či sociálne zariadenie alebo si urobili prístavbu k domu.

Finančné prostriedky pre mikro-pôžičkový program poskytla americká charitatívna organizácia Habitat for Humanity International.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + 6 =