Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mikropôžičky zlepšujú bývanie

Mikropôžičky boli v našej obci pridelené 17 rodinám, ktoré si do konca apríla 2010 viditeľne skrášlili a zrekonštruovali svoje príbytky z finančných prostriedkov poskytnutých z programu realizovaného v spolupráci ETP Slovensko a Habitat for Humanity International. Štyri rodiny si úspešne zaviedli elektriku do domu, a tak si spríjemnili každodenný život.Ďalšie štyri rodiny veľmi pekne zrekonštruovali kúpeľne, vymaľovali a opravili fasádu. Jedna rodina zaviedla plynové kúrenie, a druhá zaviedla kanalizáciu. Dvom rodinám sa podarilo postaviť predizbu. Viacerí zrekonštruovali izby – vymenili staré okná za plastové, podlahu za plávajúcu a niektorí si dokázali zakúpiť aj kuchynské linky. Traja si vylepšili kúrenie zakúpením pece, na ktorej si vedia pripraviť aj jedlo pre svoje rodiny. Naši klienti sú veľmi spokojní s poskytnutými mikropôžičkami, čo sa odzrkadľuje aj v pravidelných mesačných splátkach. V mesiaci apríl sme pripravili zdravotnú prednášku s našou koordinátorkou zdravotného programu pani Gabikou Valentovičovou na tému: „Zdravá výživa a zdravý štýl života.“ Naše klientky sa potešili, keď sa so svojimi ťažkosťami mohli podeliť a získať nové vedomosti ako si udržať prípadne aj zlepšiť svoje zdravie. Už sa tešia na nasledujúcu prednášku.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 + 7 =